Türkiye’de bir ilk! Eskişehir Şehir Hastanesi’nde kalpteki ritim bozukluğu tedavisinde…

Eskişehir Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde uygulanan işlemde uzaktan erişimli 3 boyutlu canlı video gözlük kullanıldı. ZORLUKLAR DAHA KOLAY AŞILABİLİR Eskişehir Şehir Hastanesi’nde..

Türkiye’de bir ilk! Eskişehir Şehir Hastanesi’nde kalpteki ritim bozukluğu tedavisinde…
Yayınlanma: Güncelleme: 1 views

Eskişehir Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilerek kalpteki ritim bozukluklarının tedavisinde uygulanan işlemde uzaktan erişimli 3 boyutlu canlı video gözlük kullanıldı.

ZORLUKLAR DAHA KOLAY AŞILABİLİR

Eskişehir Şehir Hastanesi’nde kalpteki ritim bozukluklarının giderilmesini sağlayan elektro fizyolojik uygulama olarak gerçekleştirilen ‘Ablasyon’ operasyonunda bir ilk yaşandı. Kardiyoloji bölümünde gerçekleştirilen operasyonda, uzaktan erişimli 3 boyutlu video gözlük (Rods and Cones) kullanıldı.

Canlı olarak devam eden operasyon, toplantı salonunda katılımcı hekimler tarafından takip edildi. Bu sayede Kardiyolojik Ablasyon Eğitimi’nin en önemli parçalarından olan vaka tecrübesi, uzaktan erişimle başka merkezlerde de takip edilebilir oldu. Ayrıca bu teknoloji ile zorlu vakalarda hekimin başka merkeze bağlanarak karşılaşılan zorlukların birlikte aşılması için fırsat bulabileceği belirtildi.

Operasyonu gerçekleştiren ekibin başında Doç. Dr. Mehmet Özgeyik bulunurken, vakaların takibini sağlayan Anestezi Uzmanı Dr. Hakan Musa Ayas, vakaların gerçekleştirilme sürecinde tüm desteğini veren Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yasar Bildirici tüm süreci yakından takip etti.

Kaynak: İHA

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.