TOGG’dan ön satış için yeni paylaşım! Zaman Verildi !

Türkiye’nin Otomobili Togg, mobil programıyla dijital dünyaya da süratli bir giriş yaptı. Togg amacıyla ön sipariş hakkı 3 değişik yöntemle sunulacak.. Togg’un resmi Twitter hesabından oluşturulan paylaşımda, “2023 yılının Nisan,..

TOGG’dan ön satış için yeni paylaşım! Zaman Verildi !
Yayınlanma: Güncelleme: 6 views

Türkiye’nin Otomobili Togg, mobil programıyla dijital dünyaya da süratli bir giriş yaptı. Togg amacıyla ön sipariş hakkı 3 değişik yöntemle sunulacak.. Togg’un resmi Twitter hesabından oluşturulan paylaşımda, “2023 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında öncelikli olarak teslim edilecek 2023 adet ile sınırlı 100. Yıl Özel Seri Togg Akıllı Cihaza ön sipariş hakkı yayınlayan NFT açık artırması Trumore’da başlıyor.” ifadelerine yer verildi. Paylaşımda ilaveten tarih de verildi.

Togg akıllı cihazlarına ön sipariş hakkı, NFT Açık Artırması, YeniLig Yarışması ve çekiliş yöntemleriyle kullanıcılarla buluşacak.

Togg’un resmi Twitter hesabından oluşturulan paylaşımda, “2023 yılının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında öncelikli olarak teslim edilecek 2023 adet ile sınırlı 100. Yıl Özel Seri #Togg Akıllı Cihaza ön sipariş hakkı yayınlayan NFT açık artırması 5 Şubat’ta Trumore’da başlıyor! NFT Alım Platformumuzu şimdi @ToggTrumore’da keşfedebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

GÜRCAN KARAKAŞ’TAN TOGG AÇIKLAMASI

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, mevzuya dair açıklamasında, “Hedefimize giden yolda şubat ayında da ön siparişleri açıp ilk çeyrek sonucunda ilk akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. Siparişleri bireysel kullanıcılar evvelcelikli olmak üzere 2023 süresince teslim edeceğiz. ” ifadelerini kullanmıştı.

KAMU KURUMLARINA 30 BİN TOGG ALINACAK

Öte yandan Togg’a yönelik kamu alım garantisi yaşama geçiyor. 2035 senesine kadar 30 bin vasıta devlet kurumlarının tüketiminde olacak. İlk alım bu sene yapılacak.

Togg’un kamu doğrulusunda alım sürecini Devlet Malzeme Ofisi üstlenecek. Kamu alım garantisinde takvimde netleşti. İlk etapta Togg’un C segment SUV modeli, devlet kurumlarının vasıta envanterinde konumunu alacak.

Togg kurumlara bu sene 500 otomobil satacak. 2035 seneının sonuna kadar 9 bin 500 C segment SUV, vasıta filosuna katılacak. Togg ailesinin ikinci modeli sedan otomobilden 4 bin 750 adet alınacak. Ticari modelin alımı ile bu sayı 30 bini bulacak.

TOGG NASIL ŞARJ EDİLECEK?

Togg’un lüzumsinim duyacağı şarj istasyonları ülkenin dört bir yanısıra yaygınlaştırılıyor. İlk yerli ve milli elektrikli otomobil 2023’te yollarda bulunduğunda değişik şekillerde şarj etmek de olası olacak.

Togg yollarda bulunduğunda elektriğe ulaşılabilen her yerde emniyetle şarj edilebilecek. Şarj amacıyla değişik seçenekler mevcut.

Togg Akıllı Cihaz Mühendisi Eren Uyanık, Togg’u şarj etmenin yollarını anlattı. Uyanık, “İlk ve en kolay yol şarj kablosu kullanmak. Bu sayede otomobilinizi elektrik olan her yerde şarj edebilirsiniz. Bunu amacıyla şarj kablonuzu otomobilin bagajından çıkartıp evvelce prize sonra otomobile takmanız yeterli” dedi.

DUVARA MONTE EDİLEBİLEN ŞARJ İSTASYONLARI

Bir başka seçeneğin de duvara monte edilebilir şarj istasyonları bulunduğunu dile getiren Uyanık, şu şekilde konuştu: “Evinizde apartmanınızda sitenizde ve avm’lerde kolayçe bulabileceğiniz bu kutular yardımıyla otomobilinizi güvenilir ve süratli bir şekilde şarj edebilirsiniz. Kablonuzun bir ucunu şarj cihazına başka ucunu arabanızın şarj soketine takın. Eğer imkanınız varsa evinize bu cihazlardan bir adet edinmeniz en sıhhatli yoldur.”

HALKA AÇIK YERLERDE ŞARJ

Eren Uyanık, son seçenek olarak da halka açık yerlerde tespit edilen yüksek performanslı şarj istasyonlarını işaret etti. “Bu istasyonlarda kablolar aynı benzin istasyonlarında bulunduğu gibi cihazına birleşikdir. Sizin ekstra bir kablo taşımanıza lüzum kalmaz. Diğer istasyonlara göre çok daha kuvvetli olmasından arabanızın batarya doluluk oranını 25 dakika amacıylade yüzde 20’den yüzde 80’e çıkartacaktır.”

ŞARJ SÜRELERİ BATARYA KAPASİTESİNE GÖRE FARKLILIK GÖSTEREBİLİYOR

Batarya kapasitesi ile alakalı bilgi veren Uyanık, “Ortalama olarak 300 kilometrelik bir menzili prize takılı bir şarj kablosuyla 24 saatte, duvara monte şarj istasyonunda 3-6, saatte yüksek performanslı şarj istasyonunda ise 30 dakikadan kısa bir sürede elde edebilirsiniz” dedi.

TOGG’UN C-SEDAN VE C-X COUPE MODELLERİ

Togg, ilk akıllı cihazı C-SUV’un banttan inmesinin sonrasında C-Sedan ve C-X Coupe modelleri amacıyla çalışmaların planlar dahilinde devam ettiğini açıkladı.

Togg’un Twitter hesabından oluşturulan paylaşımda, “İlk akıllı cihazımız C-SUV’u banttan indirirken, sizi çalışmaları planlarımız tarafında devam eden C-Sedan ve C-X Coupé ile tanıştıralım istedik.” denildi.

TOGG’UN AKILLI CİHAZ TEKNOLOJİLERİNDE QUALCOMM ÇÖZÜMLERİ KULLANILACAK

Türkiye’nin küresel teknoloji markası Togg, 2023 seneının ilk çeyreğinde piyasaya sunacağı doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C-SUV’da, Snapdragon Dijital Kokpit Platformları’nı kullanacak.

Togg, C-SUV’un bilgi ve eğlence sistemini Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile güçlendirecek. Akıllı cihaz, ilerlemiş grafik ve vasıta içi multimedya deneyimlerinin yanı sıra bilgisayar fikiri desteği, suni zekâ yetenekleri, birleşik ve sıksık uyarlanabilir kokpit sistemi yardımıyla kullanıcılarına daha konforlu, bağlantılı ve kesintisiz bir sürüş tecrübesi sağlayacak.

C-SUV SON DERECE YETENEKLİ BİR AKILLI CİHAZ OLACAK

Togg’un teknolojisi, C-SUV’u etraf ile etkileşim kurabilen, çözümler yapan ve bu çözümleri somut ürün ve hizmetler durumunda kullanıcıya yayınlayan akıllı bir cihaza dönüştürüyor. C-SUV’u bağlantılı olmanın bir ismim ötesine taşıyan bu teknoloji, akıllı ev cihazları ve akıllı şehirlerdeki başka bütün IoT cihazlarıyla birleşik bir şekilde çalışarak hem kullanıcıların hem yolcuların hayatını kolaylaştırıyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.