Hindistan İpuçları

Seyahat Sigortasına Sahip Olmanın Avantajı

Tarafından yazılmıştır admin

Yurtdışına seyahat etmek, yola çıkmadan önce para biriktirmenizi gerektirir. Bu aylar sürebilir, ancak gideceğiniz ülkeye vardığınızda yaptığınız fedakarlıklar genellikle buna değer. Herkes Hindistan gibi güzel bir yere seyahat etmeyi hayal eder. Aslında bu Asya ülkesi bugünlerde oldukça rağbet görüyor. Dikkat etmeniz gereken pek çok şeyden biri de seyahat sigortası yaptırmaktır. Şimdi, bunun sizin açınızdan sadece ek bir maliyet olduğunu düşünebilirsiniz, ancak Hindistan seyahat sigortası özellikle günümüzün belirsiz zamanlarında çok önemlidir.

Bazı insanlar genellikle kendilerini hiçbir anlam ifade etmeyen sorular sorarken bulurlar ve bunların hepsi seyahat sigortası yaptırmamak için bahanelerdir. Seyahat sigortasının sadece ekstra bir masraf olduğuna karar verilirse, bir kişinin seyahat sigortası satın alması mümkün değildir. Halihazırda dünyayı dolaşan gezginler, dünya seyahatlerine başlamadan önce bu tür bir teminat satın almanın kendileri için neden önemli olduğunu anlayabileceklerdir. Seyahatiniz sırasında başınıza gelebilecek pek çok şey vardır ve eğer herhangi bir teminatınız yoksa seyahatiniz siz ve/veya aile üyeleriniz için çok pahalı ve hatta tehlikeli olabilir.

Yurt dışına seyahat ederken her zaman sağlığımız ve güvenliğimizin yanı sıra finansal güvenliğimiz konusunda da endişe duyarız.

Her zaman olumlu düşünmek çok önemlidir. Bununla birlikte, bir kişinin yine de kazalar, yaralanmalar veya diğer acil durumlarla karşılaşabileceği zamanlar vardır. Kendi ülkenizdeyseniz bu büyük bir sorun olmayacaktır, ancak ayrılıp başka bir ülkeye gittiğinizde işler değişir. Seyahat ederken bagaj kaybı oldukça yaygındır, ancak bazen daha tatsız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Her zaman hazırlıklı olmalısınız ve bunu seyahat sigortası satın alarak yapabilirsiniz.

Seyahat sigortası tüm bu senaryolar ve daha fazlası için sizi teminat altına alacaktır. Seyahat sırasında eşyalarınızın başına bir şey gelirse, onları değiştirecek ve değiştirilen eşyalar için yaptığınız masrafları karşılayacaktır. Ayrıca, siz evinizden uzaktayken ortaya çıkan tıbbi masrafları ve hatta yurt dışı seyahatleriniz nedeniyle işinizden uzun süre uzak kalmanıza neden olan bir kaza veya yaralanma gibi beklenmedik bir şey olursa, kaybedilen ücretleri de ödeyecektir.

Seyahat sigortası Allianz Global Assistance (AGA), AXA PPP Insurance Company Limited (AXA) American Family Insurance (AFI) Chubb Ltd (CBIC) Hartford Life Insurance Company (HLC), Liberty Mutual Insurance Company (LMIC), MetLife dahil olmak üzere çoğu büyük taşıyıcıda mevcuttur.

Seyahat sigortası pahalı bir şeydir, ancak buna değer. Yurt dışına seyahat ediyorsanız ve tıbbi masraflarınızın karşılandığından emin olmanız gerekiyorsa, seyahat sigortası bir zorunluluktur.

Seyahat sigortası, ister tatile ister iş amaçlı olsun, birçok farklı seyahat türü için mevcuttur. Seyahat sigortası tıbbi masrafları, bagaj hırsızlığını ve kayıp bagajı, ayrıca seyahat iptali ve kesintisini kapsayabilir.

Seyahat sigortasının en iyi yanı uygun fiyatlı ve güvenilir olmasıdır. Seyahat sigortası şirketleri yıllardır faaliyet gösterdiğinden, her türlü durumu kapsayabilecek poliçeler sunma konusunda ne yaptıklarını bilirler.

Seyahat sigortası şirketinizi seçerken, ne tür bir teminat istediğinize ve bunun aylık veya yıllık maliyetinin ne kadar olduğuna bakmak önemlidir. Küçük yazıları ayrıntılı bir şekilde okuyarak ihtiyaçlarınız için doğru miktarda teminat aldığınızdan emin olun!

Hindistan’a giderken farklı seyahat planlarınız olabilir ve öncelikle orada yapmak istediğiniz şeyleri veya ziyaret etmek istediğiniz yerleri belirlemelisiniz. Bu şekilde uygun bir seyahat sigortası yaptırabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, seyahat sigortası tek seyahat, çoklu seyahat, gemi seyahati, sırt çantalı seyahat ve diğer türlerde mevcuttur. Poliçe tutarı, planın kapsamına bağlı olacaktır. Sigortacı sadece poliçe kapsamında olanlardan sorumlu tutulacaktır, ne daha fazla ne de daha az.

Tipik bir seyahat sigortası poliçesi, kaza sonucu ölüm, tıbbi masraflar, hava koşulları nedeniyle iptal ve kısaltma ve seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek diğer aksilikleri kapsayacaktır. Bu planda aşağıda belirtilen bazı ekstra teminatlar mevcuttur:

Herhangi bir nedenden dolayı seyahat gecikmesi veya kısaltılması – Bu, geciken uçuşlar / yolculuklar / trenler vb. için beklerken transit ve konaklama sırasındaki yemeklerinizi kapsar.

Kaza sonucu ölüm – Yurtdışında tedavi için tıbbi masrafları ve gerekirse ekstra ücret ödemeden ülkesine geri gönderilmeyi kapsar.

Tıbbi tahliye – Eve geri dönmenizi zorlaştıracak hafifletici koşullar olması durumunda; bu, Hindistan’dan eve hava ambulansı veya özel jet ile tıbbi tahliyeyi teminatınıza ek olarak hiçbir ekstra ücret ödemeden sağlar.

Hindistan seyahat sigortanızı satın alırken, tur operatörlerine veya seyahat acentelerine değil, sigorta sağlayıcısına danışmanız en iyisidir. Bu sayede teminat tutarını düşürebilir veya sadece seyahatinizin belirli bölümlerinde sigorta kapsamını tercih edebilirsiniz.

Yazar hakkında

admin

Yorum Yap