Rekabet Kurulu bazı şirketlerin birleşme ve devralma başvurularını onayladı

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurul, bazı birleşme ve devralma başvurularını karara bağladı. Buna göre, Pfizer Inc.’in, dolaylı olarak tamamına sahip olduğu iştiraki Aris Merger Sub, Inc…

Rekabet Kurulu bazı şirketlerin birleşme ve devralma başvurularını onayladı
Yayınlanma: Güncelleme: 0 views

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kurul, bazı birleşme ve devralma başvurularını karara bağladı.

Buna göre, Pfizer Inc.’in, dolaylı olarak tamamına sahip olduğu iştiraki Aris Merger Sub, Inc. aracılığıyla Seagen Inc.’in tamamını ve tek kontrolünü devralması işlemi onaylandı.

Bıçakcılar Global Tıbbi Ürünler Sanayi ve Ticaret AŞ hisselerinin tamamının Koç Medical B.V. tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Eurokim Endüstriyel ve Gıda Kimyasalları Sanayi ve Ticaret AŞ ile Eurokim Deterjan ve Kozmetik Kimyasalları Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tek kontrolünün Ravago Chemicals S.A. aracılığıyla Ravago S.A. tarafından devralınması işlemi uygun bulundu.

Versalis S.p.A tarafından Novamont S.p.A’nın tek kontrolünün devralınması işlemine izin verildi.

Rovio Entertainment Corporation’ın tüm hisselerinin ve opsiyon haklarının Sega Sammy Holdings Inc. tarafından Sega Europe Limited aracılığıyla bir kamu ihale teklifi yoluyla devralınması işlemi onaylandı.

Kaynak: Haber Global

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.