Hindistan Gezilecek Yerler

Hindistan Pushkar Fuarı

Tarafından yazılmıştır admin

Pushkar antik kenti, Kartik ayında muhteşem bir fuar alanına dönüşüyor. Fuar, uzak ve geniş bir yelpazeden çok sayıda turist çekiyor. Ülkenin en büyük fuarlarından biri haline geldi. Vardiyalı tezgahların sıraları ziyaretçilerin dikkatini çekmek için birbirleriyle rekabet eden şaşırtıcı bir dizi ürün sergilediğinden, fuar alanları şenlik ile yankılanıyor. Ancak Pushkar fuarının en önemli özelliği deve ticaretidir. Develer alınır, satılır, süslenir ve kum tepelerinde geçit töreni yapılır, pitoresk bir manzara sunar. Deve, at ve eşek yarışları yoğun ilgi gören etkinliklerdir. Vücut dövmesi, çok sayıda meraklıyı cezbeden bir başka favori aktivitedir.

Pushkar fuarı, eyaletin farklı bölgelerinden çok sayıda köylüyü bir araya getiriyor. Bazıları buraya satmak için geliyor. Bazıları buraya satın almak için geliyor. Bazıları buraya hac için geliyor. Yine de diğerleri sadece şenliklerin tadını çıkarmak için buraya geliyor. Günler eğlence ve aktivite ile dolu. Akşamlar müzik ve dansla doludur. Alacakaranlık geldiğinde, eğlence gecenin derinliklerinde devam ederken, unutulmaz müziğin zengin tonları çöl kumlarında taşınır. Çöl kumlarında ayaklanan renklerin bolluğu, köy halkının neşesi ve bulaşıcı coşkusu her ziyaretçi için eşsiz bir deneyimdir.

Bu özel vesileyle, Rajasthan Turizm Geliştirme Şirketi (RTDC) bir turizm köyü kuruyor. Turist köyü kendi kendine yeterlidir ve sitenin doğal güzelliğini tamamlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Aynı anda 1500 misafire hizmet verebilecek bir Kahve Dükkanı ve Yemek Salonu bulunmaktadır.

Köy, her biri kendi kimliğine sahip olan ve Rajasthan’ın ünlü danslarından adını alan çadır blokları halinde düzenlenmiştir. Köyün ayrıca batı tarzı tuvaletleri ve akan suyu olan kulübeleri vardır.

Yazar hakkında

admin

Yorum Yap