Murat Ülker kimdir? Murat Ülker serveti ne kadar?

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Ülker Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın başkanlık adayı açıklamalarının ardından Murat Ülker konuyla ilgili olanlar tarafından araştırılıyor. Bu içeriğimizde Murat Ülker kimdir? sorusunu..

Murat Ülker kimdir? Murat Ülker serveti ne kadar?
Yayınlanma: Güncelleme: 4 views

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Ülker Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın başkanlık adayı açıklamalarının ardından Murat Ülker konuyla ilgili olanlar tarafından araştırılıyor. Bu içeriğimizde Murat Ülker kimdir? sorusunu sizler için yanıtladık…

MURAT ÜLKER KİMDİR?

Murat Ülker 1959 yılında dünyaya gelmiş, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamış Türk milyarder bir iş insanı ve sanayicidir.

1982 yılında iş hayatına giren Murat Ülker, yurt dışında American Institute of Baking (AIB) ve Zentralfachschule der Deutschen Süßwarenwirtschaft (ZDS) gibi okullarda sektörle ilgili eğitim çalışmalarına katıldı. ABD’de Continental Baking şirketinde staj yaptı, bisküvi, çikolata ve gıda sektörüyle ilgili olarak, ABD ve Avrupa’da, üç yıl boyunca yaklaşık 60 fabrika ve tesiste incelemelerde bulundu. Ek olarak çeşitli International Executive Services Corps (IESC) projelerinde görev aldı.

Gruptaki görevine 1984 yılında Kontrol Koordinatörü olarak başlayan Murat Ülker, ilerleyen yıllarda İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve ardından Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. İcra Komitesi Üyeliği ve grubun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Murat Ülker, bu süreçte, “Dikey Entegrasyon” modeline bağlı olarak birçok yeni yatırımı yönetti.

2000 yılında Yıldız Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Murat Ülker, 2008’den 2020 yılına kadar çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürdü. 29 Ocak 2020 itibariyle Yönetim Kurulu Üyesi olarak holdinge bağlı şirketlerde aktif görev almaya devam eden Murat Ülker, pladis ve Godiva’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapıyor.

MURAT ÜLKER EVLİ Mİ, SERVETİ NE KADAR?

Evli ve üç çocuk babası olan Murat Ülker, ailesiyle seyahat etmekten ve yelken sporu yapmaktan hoşlanıyor. Murat Ülker’in ilgi alanları arasında hat sanatı ve modern resim de bulunuyor.

Murat Ülker mal varlığı ile birlikte bu sene Türkiye’nin en zengin ikinci ismi olurken serveti geçen seneye göre artarak 5 milyar dolar oldu.

Kaynak: Diğer

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.