Mithat Yenigün’den kendisine ‘postacı’ diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yanıt

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkan Vekilliğinden istifa eden Mithat Yenigün, Ali Koç’un kendisiyle ilgili sözlerine bir açıklamayla yanıt verdi. Mithat Yenigün’ün açıklaması şu şekilde: “Kamuoyunun dikkatine, Sayın Başkanımız Ali Koç’un Yüksek..

Mithat Yenigün’den kendisine ‘postacı’ diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yanıt
Yayınlanma: Güncelleme: 1 views

Fenerbahçe Divan Kurulu Başkan Vekilliğinden istifa eden Mithat Yenigün, Ali Koç’un kendisiyle ilgili sözlerine bir açıklamayla yanıt verdi.

Mithat Yenigün’ün açıklaması şu şekilde:

“Kamuoyunun dikkatine,

Sayın Başkanımız Ali Koç’un Yüksek Divan Kurulu’nda yaptığı açıklamaları üzülerek takip ettim.

Sayın Ali Koç bana “postacı” yakıştırması yapmış. Kendisinin bilmesini isterim ki, kulübümüze ufacık bir katkısı olacaksa, son derece saygın ve köklü bir meslek olan postacılığı kulübümüz için seve seve yaparım.

Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Koleji öğrencilerinin mağduriyet yaşamaması ve kolejimizin faaliyetlerinin devamlılığı adına, kulübümüzün eski başkanvekili olmam nedeniyle benden, kulübümüzle yapılacak iş birliğini yürütmemi istemiştir. Ben de Başkanımızın bu samimi adımını, kulübümüzün birlik ve beraberliği adına önemseyerek elimi taşın altına koydum. Camiamız adına zeytin dalı niteliği taşıyan bir faaliyete bir katkım olacağı sevinciyle kabul ettiğim bu konuda Sayın Ali Koç’un beni niteleme biçimini kendisine yakıştıramamakla birlikte, konuyu camiamızın değerlendirmelerine bırakıyorum.

Sayın Ali Koç, bu kullandığınız ifadeyi size ve ikili ilişkilerimize, sık sık benimle ilgili dile getirdiğiniz yorumlarınıza hiç yakıştıramadım. Yıllarca Fenerbahçe camiası için mesai harcamış eski bir yönetici olarak beni tanıyanlar iyi bilirler ki, Büyük Fenerbahçe camiası için her daim pozitif düşünceler taşıyan ve bunun sorumluluğuyla hareket eden biriyim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerektiğinde üzerime düşeni yapacağımı kamuoyunun bilgisine sunarım.

Bu vesileyle, bazı basın mecralarında yazıldığının aksine, Sayın Ali Koç’un benimle ilgili yaptığı konuşmanın günler öncesinde, gördüğüm bazı olumsuzluklar ve lüzum üzerine Yüksek Divan Kurulu Başkanvekilliğinden istifa etmiştim. İstifamın, Sayın Koç’un konuşmasıyla bir ilgisi yoktur.

Saygılarımla

Mithat Yenigün”

Kaynak: Haber Global

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.