Konya’da tarım işçilerinin günlük yevmiyesi açıklandı

Ereğli Tarım Emekçiler Dernek Başkanı Tevrat Katman; enflasyon, asgari ücret, gelir ve giderler göz önünde bulundurularak 2023 tarım sezonunun işçilerin net günlük yevmiyeleri açıkladı. Katman, açıklamasında tarım işçilerinin ücretlerinin 440..

Konya’da tarım işçilerinin günlük yevmiyesi açıklandı
Yayınlanma: Güncelleme: 0 views

Ereğli Tarım Emekçiler Dernek Başkanı Tevrat Katman; enflasyon, asgari ücret, gelir ve giderler göz önünde bulundurularak 2023 tarım sezonunun işçilerin net günlük yevmiyeleri açıkladı.

Katman, açıklamasında tarım işçilerinin ücretlerinin 440 TL olarak belirlendiğini ifade ederek; “Yüzde 10 tarım aracısının kesintisi ile tarım işçisine ödenecek 400 TL net fiyattır” dedi.

 İşçi taşımacılığında kullanılacak servis ücretleri, kiraz toplama ve buna benzer tarım faaliyeti yapacak tarım işçilerinin fiyatlarının ve çalışma saatlerinin iş yüküne göre belirlendiğini belirtti.

Katman, ayrıca “Diğer il ve ilçelerin belirlemiş olduğu fiyatlar Ereğli geneli ve tüm çevresinde geçersizdir. Ereğli kendisine özgü tarım bölgesi olarak kendi bölgesine, kendi çiftçisine, kendi tarım emekçisine ithaf etmektedir. Farklı bölgelerin fiyatı Ereğli’de kesinlikle geçersizdir” dedi. 

Kaynak: Haber Global

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.