Komşu Yunanistan’dan duygulandıran destek.

Fransız Charlie Hebdo’nun dün yayınladığı skandal karikatürün sonrasında bugün Yunanistan’da yayın yapan Kathimerini gazetesi Türkiye’de deprem sebebiyle hayatını kaybedenleri anarak Türk halkının yanısıra oldukları mesajı sunarak “Hepimiz Türküz” ifadelerini kullandı…

Komşu Yunanistan’dan duygulandıran destek.
Yayınlanma: Güncelleme: 9 views

Fransız Charlie Hebdo’nun dün yayınladığı skandal karikatürün sonrasında bugün Yunanistan’da yayın yapan Kathimerini gazetesi Türkiye’de deprem sebebiyle hayatını kaybedenleri anarak Türk halkının yanısıra oldukları mesajı sunarak “Hepimiz Türküz” ifadelerini kullandı. Öte yandan Yunanistan Devlet Televizyonu ERT, sabah haberlerine “Ben Seni Sevduğumi” şarkısı ile başladı.

Merkezleri Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan olan 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler, 10 ilde büyük yıkıma sebep oldu. Binlerce bireyin hayatını kaybettiği belirtilirken bölümde yıkıntı kaldırma çalışmaları sürüyor.

Depremin ortaya geldiği gecenin sabahında bütün Türkiye tek kalp olarak bölgeye yardım etmek amacıyla sıraya girdi. Türk Silahlı Kuvvetleri de deprem bölgesinde yardım çalışmalarına yoğun bir şekilde katılıyor. 13,5 milyon bireyin yaşadığı bölgeyi yıkan depremlerin sonrasında 4. düzey alarmla vatan dışından da yardım talep edildi.

Türkiye’nin yardım çağrısı uluslararası gündemde de ses getirdi ve dünyanın dört bir yanısıran yardımlar gelmeye başladı. Yardımlarla beraber turist ülkelerden gelen kurtarma ekipleri de canhıraş bir şekilde yıkıntıın altında kalan vatandaşları kurtarmaya çalışıyor.

CHARLIE HEBDO’DAN SKANDAL KARİKATÜR

Dün Fransız Charlie Hebdo dergisi, binlerce insanın hayatını kaybettiği merkez üssü Kahramanmaraş olan Türkiye’nin 10 ilini yıkan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki binlerce insanın öldüğü on binlerce insanın da yaralandığı depremlerle alay etmişti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.