Hindistan İpuçları

Hindistan’ın Kaçırmamanız Gereken Seyahat Turları

Tarafından yazılmıştır admin

Hindistan çeşitliliğin ülkesidir, birçok kültür tarafından şekillendirilmiş bir ülkedir. Hindistan halkı onu benzersiz kılan farklı inançlara ve geleneklere sahiptir. Ziyaret edilecek çeşitli yerler, tadılacak yemekler ve yapılacak şeyler sunan bir ülkedir.

Hindistan’a seyahat ettiğinizde kaçırmamanız gereken bazı şeyler var. Aşağıda Hindistan’ın kaçırmamanız gereken en iyi seyahat turlarını bulabilirsiniz:

1) Altın Üçgen Turu: Bu tur Hindistan’daki en popüler turlardan biridir çünkü kuzey Hindistan’daki üç büyük şehri ziyaret etmenizi sağlar; Delhi, Agra ve Jaipur. Seyahatiniz için daha fazla destinasyon istiyorsanız Amritsar veya Varanasi gibi diğer yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu tur devresi “Altın Üçgen” olarak da bilinir, çünkü bu üç şehir karayolları ve demiryolları ile birbirine bağlıdır, bu da turistlerin bir yerden diğerine gitmekte zorluk çekmeden bir yerden diğerine seyahat etmelerini kolaylaştırır.

2) Rajasthan Miras Turu: Rajasthan’ın en iyi kültürünü deneyimlemek istiyorsanız, bu sizin için doğru tur devresidir! Bu tur devresi sizi Jaipur gibi Rajasthan’daki çeşitli şehirlere götürecektir

Çoğu gezgin yurtdışına seyahat ederken seyahat acentelerinden yardım ister. Acente, uçuş ve otel rezervasyonu yapmaktan tur paketleri ve Hindistan’da kaldığınız süre boyunca ihtiyaç duyacağınız diğer önemli şeyleri sağlamaya kadar her şeyle ilgilendiği için bu, yabancı bir ülkede fazla sorun yaşamadan dolaşmalarını kolaylaştırır.

Ancak seyahat acentelerinden yardım istemek de ek maliyet anlamına gelir. Hindistan seyahati için harcayacak yeterli parası olanlar için bu bir sorun değil, ancak sınırlı bir bütçeyle seyahat eden insanlar ne olacak?

Peki ya Hindistan’ı çok fazla para harcamadan gezmenin yollarını bulabilseydiniz? İşte kullanabileceğiniz bazı ipuçları:

Toplu taşıma ile seyahat edin

Toplu taşıma her zaman taksiye binmekten veya araç kiralamaktan daha ucuzdur. Hindistan’daki çoğu büyük şehir, otobüs ve trenlerin gün boyunca düzenli olarak çalıştığı iyi toplu taşıma sistemlerine sahiptir. Şehir sınırları içinde bir yerden başka bir yere giderken ya da yakın çevresindeki farklı yerleri gezerken taksiye binmek ya da araç kiralamak yerine bu ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz.

Otel restoranları yerine yerel restoranları kullanın

Oteller genellikle kendi tesislerinin dışında satılan yiyeceklere kıyasla daha yüksek fiyatlar talep eder. Bu nedenle, otellerde kalırken daha ucuz yemek istiyorsanız, yerel yemekleri tercih edin.

Sorunlarınızın cevabı burada. İster bir seyahat acentesi yardımıyla seyahat ediyor olun, ister tek başınıza seyahat ediyor olun, Hindistan’ın seyahat devrelerini bilmelisiniz.

Yazar hakkında

admin

Yorum Yap