Hindistan İpuçları

Hindistan’da Seyahat Etmek Güvenli mi?

Tarafından yazılmıştır admin

Bir kişi uzak bir yere seyahat etmeye karar verdiğinde, aklına gelen ilk şey güvenlik sorusudur. Şu anda Hindistan’da seyahat etmek güvenli mi? Bu, Hindistan’a gitmek isteyen tüm turistlerin sorduğu bir sorudur. Gördüğünüz gibi Hindistan çoğu turist için çok cazip bir destinasyon. Aslında, hacılar, camiler, anıtlar, saraylar ve diğerleri için dünya çapında çok popüler.

Peki insanların bu soruyu sormasına neden olan nedir? İnsanların artık Hindistan’da seyahat etmenin güvenli olmadığını düşünmelerinin pek çok nedeni var. Örneğin:

Hindistan’da polis yok, bu yüzden burada kendimizi güvende hissedemeyiz

Son zamanlarda kadınlara yönelik çok sayıda şiddet olayı yaşanmış ve bu da bizleri yalnız ve hatta ailelerimizle seyahat etmekten korkar hale getirmiştir

Yabancılar tarafından Hintlilere karşı işlenen suçların sayısı son birkaç yılda önemli ölçüde artmış ve bu durum insanların evlerinin dışına seyahat etmekten korkmalarına neden olmuştur

Dolayısıyla, yakın zamanda uluslararası bir seyahate çıkmayı planlıyorsanız endişelenmeyin, çünkü bu makale size bugün Hindistan’da güvenli seyahat hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir!

Hindistan’da güvenlik bir sorun değildir. Yerel halk oldukça misafirperver ve dost canlısıdır. Ülke Budistler, Hristiyanlar, Sihler, Müslümanlar, Hindular, Yahudiler, Zerdüştler ve Jainler gibi farklı dinleri onurlandırmaktadır. Burası kesinlikle farklı dinlerden ve inançlardan insanların bir araya geldiği ve uyum içinde yaşadığı bir ülkedir.

Hindistan dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biridir. Her yıl milyonlarca turist ülkeyi ziyaret etmektedir. Bu da Hindistan’da seyahat ederken nasıl güvende kalacağınıza dair bazı ipuçlarını bilmenizi önemli kılıyor. İşte güvenlik sorunları hakkında endişelenmeden seyahatinizin tadını çıkarmanıza yardımcı olacak bazı güvenlik ipuçları:

1) Her zaman tetikte olun

2) Yanınızda her zaman pahalı mücevherler veya elektronik eşyalar taşımayın

3) Kalabalık yerleri ziyaret ederken sırt çantası veya büyük çantalar taşımaktan kaçının

4) Geceleri yalnız yürümeyin

5) Gece dışarı çıkarken açık kıyafetler giymeyin

Hindistan’da ziyaret edilecek pek çok ilginç yer var. Ülke çeşitli kültürlerin, geleneklerin, dillerin ve dinlerin ülkesidir. Burada hayatın her kesiminden insan bulabilirsiniz.

Huzur ve güvenlik yerel yetkililer tarafından günün yirmi dört saati yakından takip edilmektedir. Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan ülkeyi ziyaret ettiği için Hindistan sokakları gerçekten çok kalabalıktır. Turist akınını sürdürmek için, ulusal ve yerel hükümet her şeyin yolunda olduğunu görmektedir. Tüm kural ve düzenlemelere sıkı sıkıya uyulmalı ve yasalar uygulanmalıdır.

Polis gücü, tüm suçların çözülmesini ve faillerin uygun şekilde cezalandırılmasını sağlar. Ayrıca, ihtiyaç duymaları halinde danışmanlık ve hukuki yardım sağlayarak mağdurlara yardımcı olurlar. Polis teşkilatı Hindistan’da barış ve güvenliği sağlamada başarılı olmuştur çünkü katı kanunları vardır ve bunları çiğneyen ya da başkalarına karşı suç işleyenlere karşı uygularlar.

Tüm ülkeler özellikle sık seyahat edenlerin gözünde çekici değildir. Ancak Hindistan, gezginler için kalıcı anılar yaratabilen farklı bir ülke ve bu yüzden şansları olduğunda geri gelmek istiyorlar. Rajasthan, Goa, Kelkala, Delhi, Jaipur, Agra ve diğer birçok turistik yer gibi ziyaret edilecek birçok yer var. Kumlu plajların, dağların, bahçelerin, parkların ve miras anıtlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yazar hakkında

admin

Yorum Yap