Hindistan Gezilecek Yerler

Hindistan’da Macera

Tarafından yazılmıştır admin

Daha önce Asya’ya gittin mi? Değilse, ziyaret etmeniz gereken ilk yer Hindistan çünkü burası sizin gibi turistler için mükemmel bir yer. Yaklaşık 5.000 yıldır Hindistan, yaşamı ve tüm zevklerini kutluyor. Egzotik, renkli ve gizemli yerleri akılda kalıcı buluyorsanız burası tam size göre. Hindistan’daki değişikliklere ve çeşitliliklere rağmen, ülke hala pitoresk ve eşsiz bir turizm merkezidir. Hindistan’da bir macera seyahati istiyorsanız, eşyalarınızı şimdi toplamaya başlayın ve bir sonraki uçuşa yetişin. Hindistan’da eşsiz bir medeniyet ve kültür bulabilirsiniz.

Aslında, ülkenin uygarlığı dünyanın en eskileri arasındadır. Turistlerin hayal gücü her zaman Hindistan’ın efsaneleri ve kültürünün büyüsüne kapılmıştır. Anlatacak çok efsane var ve onları dinlerseniz hayal gücünüz kesinlikle çılgına dönecek. Kültürleri ve yaşam biçimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel halkla iletişime geçebilirsiniz. Bunu yaparak, orada yeni arkadaşlar da edinebilirsiniz. Maceracı bir ruh da anıtları ziyaret etmeyi çok ister ve bunlardan birçoğunu Hindistan’da bulabilirsiniz.

Ülkenin farklı bölgelerinde bulunan camilerin, tapınakların, laik yapıların (köprüler, basamaklı kuyular ve tanklar) ve kanopilerin karmaşık ihtişamının tadını çıkarın. Pembe şehri (Jaipur), mavi şehri (Jodhapur), altın şehri (Jaisalmer) ve romantik şehri veya göl şehrini (Udaipur) ziyaret etmeyi unutmayın. Tüm bu şehirleri Rajasthan turu ile gezerek bulabilirsiniz. Siz de katılabilmeniz için bir turist rehberine gezi programlarını sorun. Hindistan’daki karmaşık mimari yapıların yanı sıra tropik ormanlarda, tatil köylerinde, Ganj Ovalarında, altın kumsallarda ve güçlü Himalaya’da da macera bulabilirsiniz. Goa’da ve bağımsız kültürlerde güzel plajlar bulunabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok yerel nokta var, bu yüzden şimdiye kadarki en heyecanı yaşayabileceğiniz birini seçtiğinizden emin olun.

Spa ve ayurveda tatil köyleri Kerala’da bulunabilir. Orada da güzel tatil köyleri ve plajlar var. Bir plaj tatilindeyseniz, Kerala’nın okyanusu, kumu ve palmiyeleri size hayatın en büyük macerasını yaşatabilir. Hindistan’daki Himalaya sıralarına seyahat ederseniz, aşırı maceralar da memnuniyetle karşılanır. Spor tutkunuysanız Himachal turlarına katılabilirsiniz. Himalayalar’da diğer sporlarla birlikte trekking yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Yaban hayatı sizi büyüler ve maceracı ruhunuzu yakalarsa, Hindistan’ın safarisine göz atabilirsiniz.

Hindistan’ın her yerinde ziyaret edebileceğiniz, farklı kuş türlerini ve rağbet gören kaplanları görebileceğiniz milli parklar var. Ziyaret edebileceğiniz bir diğer yer ise Hacı Ali, Haydarabad’ın Charminar’ı, Keşmir’in güzel bahçeleri ve vadileri, Rajasthan’ın rustik güzelliği, Ooty, Manali, Shimla ve Uttaranchal’ı bulabileceğiniz Mumbai. Daha önce Hindistan’a gittiyseniz, belki de bu yerler size zaten aşinadır.

Ama bir sonraki seyahatiniz için neden tur destinasyonlarınızı orada tatilin tadını çıkaracak şekilde düzenlemiyorsunuz?

Önceden plan yaparak, gidilecek doğru yerleri bileceğiniz için zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Hindistan’daki konaklamanızdan en iyi şekilde yararlanın. Seyahat etmek çok pahalı olabilir ama Hindistan gibi bir yeri ziyaret ederseniz her şeye değer. Böyle güzel bir yeri ziyaret ettiğinize pişman olmayacaksınız ve Hindistan’daki en büyük macera seyahatine sahip olacaksınız.

Yazar hakkında

admin

Yorum Yap