”Her yıl sigaradan 8 milyon insan ölüyor”

Kozan İlçe Sağlık Müdürlüğü Sigara Bırakma Merkezi Polikliniği Sorumlusu Dr. Gizem Aslan, her yıl sigara içmekten 8 milyon insanın hayatını kaybettiğini söyledi. ”BIRAKMAK ZOR OLABİLİR, ANCAK İMKANSIZ DEĞİL” Kozan İlçe..

”Her yıl sigaradan 8 milyon insan ölüyor”
Yayınlanma: Güncelleme: 2 views

Kozan İlçe Sağlık Müdürlüğü Sigara Bırakma Merkezi Polikliniği Sorumlusu Dr. Gizem Aslan, her yıl sigara içmekten 8 milyon insanın hayatını kaybettiğini söyledi.

”BIRAKMAK ZOR OLABİLİR, ANCAK İMKANSIZ DEĞİL”

Kozan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçeye sigara bırakma merkezi açıldığı, sigarayı bırakmak için destek alınacağı klinikte gerekli durumda ilaç tedavisi ve psikososyal desteğin de vatandaşlara sunulduğu belirtildi.

Sigara Bırakma Merkezi Sorumlusu Dr. Gizem Aslan, “Sigara çok ciddi bir halk sağlığı problemidir. Dünyada en yaygın ölüm nedenlerinden birisi sigaradır. Her yıl, sigara içmekten dolayı yaklaşık 8 milyon kişi hayatını kaybetmektedir. Sigara, akciğer kanseri, kalp hastalığı, felç, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık sorununa neden olmaktadır. Sigarayı bırakmak, sağlığımız için yapabileceğimiz en önemli şeylerden biridir. Sigarayı bıraktıktan sonra, hemen hemen tüm sağlık riskleri azalmaya başlar. Sigarayı bırakmak zor olabilir, ancak imkansız değildir” dedi.

Sigara bırakma polikliniğinin Uzman Doktor Gizem Aslan tarafından haftada iki gün (Salı ve Perşembe) hizmet vermek üzere açıldığı, sigarayı bırakmak isteyen vatandaşların Alo 171 hattından veya ilçe sağlık müdürlüğüne bizzat müracaat ederek randevu alınabileceği bildirildi.

Kaynak: İHA

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.