Fransa hava trafiğinde pandemiden önceki seviyeyi yakaladı

Böylece, sınırların kapatılması ve diğer kısıtlamalar yüzünden sektör üzerinde yıkıcı etkileri olan Covid-19 pandemisinden bu yana bir ilk yaşanmış oldu. Kurumun aylık istatistiklerine göre, yarattığı kirlilik nedeniyle zaman zaman eleştirilen..

Fransa hava trafiğinde pandemiden önceki seviyeyi yakaladı
Yayınlanma: Güncelleme: 0 views

Böylece, sınırların kapatılması ve diğer kısıtlamalar yüzünden sektör üzerinde yıkıcı etkileri olan Covid-19 pandemisinden bu yana bir ilk yaşanmış oldu.

Kurumun aylık istatistiklerine göre, yarattığı kirlilik nedeniyle zaman zaman eleştirilen sektör, 2023 yılının tamamı için kriz öncesi yolcu sayısının yüzde 94,5’ini geri kazanarak yılda 169,6 milyon yolcuya ulaştı.

Fransa’da 2020 yılı büyük bir boşluk içinde geçmiş ve havayolu yolcularının sayısı bir önceki yılın yüzde 30,2’sine düşmüştü. 

Bu düşüş, 2021’de ürkek bir şekilde (2019’un yüzde 39’u), ardından 2022’de güçlü bir şekilde (yüzde 80,5) toparlandı. 2023 yılında, özellikle Afrika (yüzde 113,1), Avrupa Birliği (yüzde 98,9) ve Amerika (yüzde 97) bağlantıları sayesinde 2019 seviyesinin 97’sine geri dönerek, toparlanmaya öncülük eden uluslararası trafik oldu.

DGAC’ye göre, tren rekabetinden ve şirketlerin video toplantılarındaki patlamadan muzdarip olan iç hatlar (Fransız denizaşırı departmanları ve bölgeleri hariç), geçen yıl 2019 seviyesinin yalnızca yüzde 79,4’üne ulaşabildi. 

Fransa’nın denizaşırı bölgeleri ise 2019 seviyesinin yüzde 99,7’sine çıkarak, küresel salgının sonuçlarının hemen hemen bütün sonuçlarını ortadan kaldırdı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.