Bakanlıktan sıfır kilometre otomobil satışına inceleme! 39 ilde çalışmalar başladı

  Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı vergi müfettişleri tarafından kayıt dışılık, stokçuluk ve haksız fiyat artışları ile mücadele etme noktasında İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere toplam 39 ilde; 13..

Bakanlıktan sıfır kilometre otomobil satışına inceleme! 39 ilde çalışmalar başladı
Yayınlanma: Güncelleme: 5 views

 

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı vergi müfettişleri tarafından kayıt dışılık, stokçuluk ve haksız fiyat artışları ile mücadele etme noktasında İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere toplam 39 ilde; 13 distribütör, 256 bayi ve 260 bin araç satışına yönelik çalışmalara başlandı.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı doğrulusunda oluşturulan açıklama:

Kayıt dışılık, stokçuluk ve haksız fiyat artışları ile mücadele etme noktasında son derece kararlı bir tutum içerisindeyiz. Bu kapsamda Bakanlığımız doğrulusunda otomotiv pazarında kayıt dışılık, stokçuluk ve haksız fiyat artışlarını önlemek hedefiyle lüzumlu inceleme ve incelemelar başlatılmıştır.

Bakanlığımıza bağlı Vergi Müfettişleri doğrulusunda kayıt dışılık, stokçuluk ve haksız fiyat artışları ile mücadele etme noktasında İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere toplamda 39 ilde; 13 distribütör, 256 bayi ve 260 bin vasıta satışına yönelik çalışmalara başlanmıştır.

13 distribütör ve 256 bayinin satış işlemlerine dair bilgi ve belge talep süreçleri tamamlanmıştır. Yapılan bu çalışma kapsamında ilaveten bayilerden vasıta satın alan 25.000 alıcıya bilgi isteme yazıları gönderilerek, bilhassa alıcıların bayilere elden para verip vermedikleri mevzusu incelemeye mevzu edilmiştir.

39 ilde tespit edilen distribütörler, vasıta bayileri ve alıcılardan alınan bulgular ışığında, otomotiv pazarında arz ve talep dengesini bozanlar ve haksız fiyat artışına niçin olanlar ile alakalı olarak Bakanlığımız doğrulusunda lüzumlu tüm iş ve işlemler süratli bir şekilde yerine getirilerek otomotiv pazarındaki dengesizlikler ortadan kaldırılacak ve vatandaşlarımızın mağduriyetine yol açanlara lüzumlu yaptırımlar gecikmeksizin uygulanacaktır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.