ARI’DAN GELEN MUCİZE !

Okunma Sayısı 1 Mucizeler doğada gizli. Onlardan biri de Arı Poleni. Peki, Arı poleni nelere iyi gelir? İşte o sorunun yanıtları… Arı poleni tanınmış en eski besin takviyelerindendir. Eski Mısır….

ARI’DAN GELEN MUCİZE !
Yayınlanma: Güncelleme: 17 views

Okunma Sayısı 1 Mucizeler doğada gizli. Onlardan biri de Arı Poleni. Peki, Arı poleni nelere iyi gelir? İşte o sorunun yanıtları… Arı poleni tanınmış en eski besin takviyelerindendir. Eski Mısır..

Mucizeler doğada gizli. Onlardan biri de Arı Poleni. Peki, Arı poleni nelere iyi gelir? İşte o sorunun yanıtları…

Arı poleni tanınmış en eski besin takviyelerindendir. Eski Mısır ve Çin’e uzanan bir kullanımı vardır. Tıbbın babası olarak adlandırılan Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırmıştır. Polen B vitamini tarafından çok zengin olmakla birlikte değişik mineraller, aminoasitler ve enzimler içerir.

Polen arıların erkek çiçeklerden topladığı tozdur. Arılar bu tozları ayakları ile toplayarak tozlaşma denilen üreme olayına da katkıda bulunur. Önemli bir miktarı arka ayaklara yapışık olarak kovana gelir. Polenin ticari amaçla toplanması hedefiyle kovan girişine eklenen fırça benzeri bir cihaz kullanılır.

Polenin %55 karbonhidrat,% 35 protein, % 3 mineral ve vitaminler,% 2 yağ asitleri içerdiği bilinmektedir. Küçük miktarlarda betakarotene, selenyum, C ve E vitaminleri, likopen ve flavonoid içerir. Arı poleninin faydalı olduğu söylenen durumlar şöyledir:

Bağışıklık sistemini güçlendirme, kilo kontrolü, alerji giderme, cinsel fonksiyonu arttırma, yaşlanma sürecini yavaşlatma. Hem de yapılan araştırmalar radyoterapinin yan etkilerini giderdiğini söylemektedir. Arı poleni hasta kişiler tarafından besin desteği olarak kullanıldığı kadar kuvvet, dayanıklılık isteyen işlerde çalışanlar ve sporcular tarafından da kullanılmaktadır.

Günde 1-3 defa alınan polenin günlük en çok 3 tatlı kaşığı kullanılması önerilmektedir. Polenin ciltte kullanılmak üzere sıvı formları da bulunmaktadır. Yara, berelenme ve çürüklerde etkili olmaktadır. Arı poleni, bal ve arı ürünleri, arı zehrine karşı alerjisi olanlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Polenin nadir görülen yan tesiri sindirim sistemi hassasiyetleri ve ishal. Diğer ilaç, vitamin ya da besin takviyeleri ile tanınmış etkileşimi yok.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.