68 il fay hattında kaybedecek zaman yok!

7.4 büyüklüğündeki 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi, 6.8 büyüklüğündeki Elazığ, 6.6 büyüklüğündeki İzmir depremi ve daha geçen kasımda Düzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem… Aradan fazla zaman geçmeden Türkiye, tarihin en..

68 il fay hattında kaybedecek zaman yok!
Yayınlanma: Güncelleme: 8 views

7.4 büyüklüğündeki 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi, 6.8 büyüklüğündeki Elazığ, 6.6 büyüklüğündeki İzmir depremi ve daha geçen kasımda Düzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem… Aradan fazla zaman geçmeden Türkiye, tarihin en büyük felaketlerden birini daha yaşadı. 9 saat arayla merkez üsleri Kahramanmaraş olan biri 7.7, diğeri ise 7.6 büyüklüğünde iki yıkıcı deprem meydana geldi. 5 binin üzerinde bina göçtü. 68 il deprem fayları üzerinde bulunuyor ve her an risk var. Daha büyük acılar yaşanmaması için deprem riskine karşı acil önlem almamız şart!

Depreme karşı önceliğimiz can güvenliği ve ardından meydana gelebilecek parasal kayıpları en aza indirmek olmalı. Dayanıklılık testiyse dayanıklılık testi, güçlendirmeyse güçlendirme, dönüşümse dönüşüm, sigortaysa sigorta… Önce yaşanan evlerin sağlamlığı gözden geçirilmeli. Alınması gereken önlemleri bir gün dahi ihmal etme lüksümüz yok. Seferberlik duygusuyla bu süreci hep beraber hızlandırmalıyız!

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.